تعجب نکنید، نه خنده دارد و نه گریه - قیمت قبر در نوشین شهر گران شد - گران

این روزها آنهایی که به فکر عاقبت خود و والدینشان افتاده اند، آنهایی که می خواهند بعد از فوتشان، اهل و عیال سرگردان و ویلان خرید قبر نشوند وب قول امروزی ها “آینده نگر ” هستند، از شنیدن قیمت های قبر در قبرستان نوشین شهر چندین شاخ در تاج سرشان در می آید !!!

تعجب از نرخ قبرها و مدفن ابدی از یک طرف و دلایل گرانی قبرها و اینکه چرا خانه آخرت اینقدر گران است بیشتر مایه تعجب می شود.

وقتی از یک مسئول شهری علت گرانی را جویا می شویم و او برایمان توضیح می دهد، ناخودآگاه به او می گوییم: آقاجان ما که خونه تو جردن و شمرون تهرون نمی خوایم ……

وقتی او هم خنده ای تحویلمان می دهد و می گوید:” منهم خونه بشما نمی فروشم بلکه قبر می فروشم “!

آنوقت است که تازه متوجه می شویم یک متر قبر ناقابل بیشتر از چندمتر منزل و آپارتمان مدرن و شیک ارزش دارد و قیمت گذاری می شود!!!؟

و تازه در می یابیم که خریدن قبر با خریدن خونه شباهت های خیلی نزدیکی با هم دارند که باعث گرانی بیش از حد قبور شده است.

از جمله دلایل گرانی قبور در گورستان نوشین شهر نزدیکی آن به جاده ها و خیابان های قابل دسترسی به گورستان، داشتن فضا برای پارک اتومبیل بستگان متوفی، فضای سبز نزدیک قبر، آب آشامیدنی غسالخانه، مسجد و… از امکاناتی است که باعث رقم های نجومی قبور شده است. (( در خیال مسئولین شهری ))

لطفاً وقتی قیمت های قبر، این خانه آخرت را می خوانید به این موضوع هم فکر کنید که چرا برای رفتن به آن دنیا که باید “حساب و کتاب ” این دنیای تان را پس بدهید دست از تجمل گرایی و چشم و همچشمی برنمی دارید و با اینگونه رفتارها به آشفته بازاری دامن می زنید که آخرتتان را مخدوش می کند و با دلی چرکین از قیمت گزافی که برای خانه آخرتتان پرداخته اید به دیار باقی سفر می کنید؟

بهرحال از قدیم گفته اند اگر “شاه و گدا” هم باشید هنگام مرگ فقط دومتر “چلوار” از این دنیا با خودتان می برید!

پس در این واپیسن روزهای حیات دنیوی تان، چرا برای خرید قبر اینقدر حرص و ولع دارید و رفتاری از خود بروز می دهید که با اعتقادات دینی تان منافات و تضاد دارد؟ بعد از این همه موعظه و نصیحت تقاضا داریم به این قیمت ها هم نظری بیاندازید و بعد کلاهتان را قاضی کنید………!!؟

 

انشالله چشم خودشان را باز کنند و واقع بین باشند...

/ 1 نظر / 23 بازدید
مهدی

[گل] [گل] [گل] [گل] [گل] سلام! وبلاگ «میعاد ملاقات با خدا» با تصاویر زیبا و مطالب جذاب درباره «نماز» در خدمت شماست.