وقتی خانه آخرت هم میلیونی می شود

 

یکی از ریش سفیدانی که برای قرائت فاتحه به وادی رحمت رفته بود، در گفتگو با هسته بلم، گفت: هزینه ها خیلی بالا است تا جایی که با این قیمت های مراسمات و کفن و دفن، آدم می ترسد که بمیرد، چرا که ممکن است جنازه آدم روی زمین بماند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه زمان های بسیار دور وقتی کسی به دیار باقی می شتافت، خانواده اش دغدغه خرید قبر و هزینه های مرسوم آن را نداشتند، گفت: هر روز قیمت قبرها در حال گران شدن است و هزینه های کفن و دفن با افزایش تورم، زیادتر می شود؛ طوری که حالا دیگر مهم نیست که کدام طبقه خاک شوید، بلکه مهم این است که کدام قبر ارزان تر آب می خورد.

قبل از مرگ باید به فکر خرید قبر بود

یکی دیگر از شهروندان نوشین شهری در گفتگو با هسته بلم با اشاره به اینکه خانواده های معزا بیشتر در فکر تأمین هزینه های بالای کفن و دفن هستند، گفت: در این روزگار که تورم و افزایش قیمت ها گریبان قبر و خانه آخرت را نیز گرفته، باید قبل از مرگ به فکر خرید و یا تهیه قبر بود.

در خصوص وضعیت و شرایط کفن و دفن مردگان می توان گفت: وادی رحمت وضعیت خوبی ندارد.

سیستم نظارتی بر افزایش نامعقول قیمت قبر وجود ندارد

یکی دیگر از جوانانی که در وادی رحمت مشغول قرائت فاتحه بود، گفت: برخی تصمیمات اشتباه موجب شده که خرید خانه ابدی نیز برایمان تبدیل به آرزویی بزرگ شود.

این شهروند نوشین شهری با بیان اینکه قیمت دیگر مراسم خیلی گران و روز به روز هم در حال افزایش است، افزود: به نظر می رسد که سیستم نظارتی صحیحی بر افزایش نامعقول قیمت قبر در کشور و بخصوص نوشین شهر وجود ندارد و نمونه اش هم در قیمت های قبر است.

 

خداوندا تو شاهد باش که بندگانت چگونه قبرهای کوچک را به پول های کلان می فروشند.

انشالله به راه راست هدایت خواهند شد..

/ 1 نظر / 52 بازدید
هتل شبستان رشت

سلام مطالبتون زیبا و دلنشین بود عالی بود حتما به ما سر بزنید اگه دوست داشتید نظر هم بزارید موفق باشید [گل]